Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEmo ResimleriLatest imagesAramaGaleriKayıt OlGiriş yap

Septum Piercing !...

3 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Septum Piercing !... Empty
MesajKonu: Septum Piercing !...   Septum Piercing !... Icon_minitimePaz 30 Kas. 2008, 11:21

Burun orta kısmı olan septuma yapılan piercing uygulamaları özellikle ilkel kabilelerde, kulak piercingler’inden sonra en yaygın uygualanan tipidir. Özellikle Java, Yeni Gine ve Solomon Adaları’ndaki yerlilerde yaygın bir uygulamaydı. Bu yerliler savaşçı kabilelerdi ve septum piercing’inin yüzlerine korkunç bir ifade vermek için yaptıkları düşünülüyordu. Piercing için kuş tüyü, kemik y a da tahta parçalarını kullanıyorlardı. Aztekler, Mayalar ve İnkalar’da septum piercing’ini yaygın olarak uyguluyorlardı ama genellikle saf altından halkalar kullanıyorlardı. Günümüzde septum piercing’ini halen uygulayan az sayıda kültür vardır; Örneğin Panama’da yerleşik Cuna Hindular’ı halen saf altından halkalar ile septum piercing’i uygulamaktadırlar. Kuzey Amerika’da Washington civarında yaşamış olan Nez Perc adlı Kızılderili kabilesinde de yaygın olarak septum piercing’i yapılmaktaydı. Nez Perc ismi Fransızca septum piercing’i anlamına geliyordu ve bu isim Farnsız kürk avcıları tarfından konmuştu.

Yorum PLS xD rose yehu :rocker:
CazZzqıR
V.i.P Üye
V.i.P Üye
CazZzqıR

Kadın
İş/Hobiler : öğrenCi
NicK : müfixxx =)
<center><B><font color=white>Dur : Septum Piercing !... Seviml10
<center><B><font color=#fffff>Ta : Septum Piercing !... Rock10
KişiseL iLeTi : Kmse umrumda değiL ßidaha qeLmez bu haYaT durma taDını çıkarT xD =))

Basarı Puanı:
Septum Piercing !... Img_left90/100Septum Piercing !... Empty_bar_bleue  (90/100)
Güclülük :
Septum Piercing !... Img_left85/100Septum Piercing !... Empty_bar_bleue  (85/100)
Seviye:
Septum Piercing !... Img_left90/100Septum Piercing !... Empty_bar_bleue  (90/100)
MesajKonu: Geri: Septum Piercing !...   Septum Piercing !... Icon_minitimePtsi 01 Ara. 2008, 10:08

p.için saol cnm =)
JeLyyßo0nNnn...[!!]<3
O_o Üye O_o

O_o Üye O_o
JeLyyßo0nNnn...[!!]<3

Kadın
İş/Hobiler : müzikk
NicK : !NiqhtMare_3mo!>>>
<center><B><font color=white>Dur : Septum Piercing !... Alayci10
KişiseL iLeTi : amaaaN unuD hersei saLLa DeRtLeRi coqDa “fifi” hesabı xD

MesajKonu: Geri: Septum Piercing !...   Septum Piercing !... Icon_minitimePtsi 08 Ara. 2008, 21:02

yha ßèN yhaphtırchaMdha achır dhiyhè qh0rqhuyh0ruM=)
qnnsu
O_o Üye O_o

O_o Üye O_o
qnnsu

Kadın
İş/Hobiler : işimm yoq bnmm
NicK : qansu
<center><B><font color=white>Dur : Septum Piercing !... Komik10
<center><B><font color=#fffff>Ta : Septum Piercing !... Rock10
KişiseL iLeTi : OndNn yOqq BnDE BBKIJHOLI

Basarı Puanı:
Septum Piercing !... Img_left40/100Septum Piercing !... Empty_bar_bleue  (40/100)
Güclülük :
Septum Piercing !... Img_left50/100Septum Piercing !... Empty_bar_bleue  (50/100)
Seviye:
Septum Piercing !... Img_left35/100Septum Piercing !... Empty_bar_bleue  (35/100)

MesajKonu: Geri: Septum Piercing !...   Septum Piercing !... Icon_minitimePtsi 08 Ara. 2008, 22:22

JeLyyßo0nNnn...[!!]<3 demiş ki:
yha ßèN yhaphtırchaMdha achır dhiyhè qh0rqhuyh0ruM=)

sn mii acımıoo acımıoo ybtrrr cnmmm

Septum Piercing !...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Piercing Tarihi..!