Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEmo ResimleriLatest imagesAramaGaleriKayıt OlGiriş yap

En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!!

3 posters
YazarMesaj
emo_boy_
V.i.P Üye
V.i.P Üye
emo_boy_

Erkek
İş/Hobiler : P!LoTuM HerGün UçuoRum
NicK : 3mO Jojuq Göqan
<center><B><font color=white>Dur : En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Yasasi10

Basarı Puanı:
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Img_left90/100En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty_bar_bleue  (90/100)
Güclülük :
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Img_left80/100En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty_bar_bleue  (80/100)
Seviye:
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Img_left100/100En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty_bar_bleue  (100/100)
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty
MesajKonu: En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!!   En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Icon_minitimePaz 08 Haz. 2008, 04:20

Bu konuyu açmamın amacı death metal tarzında 'en' leri seçmek veya bir sıralama yapmak değil sadece extreme müziğin klasikleşen soluklarını paylaşmak, hakkında yorum yapmak ve death metal hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere birşeyler sunabilmektir. Benim grubum senin grubunu döver, veyahut bu grup det metıl değil bilek metıl tarzı tartışmalara girilmez ise sevinirim mutlu mesut olurum..

Paylaşımlarımızıda melodic sayılabilecek gruplar üzerinde değilde technical, prograssive,jazz, brutal death sayılabilecek gruplar üzerinde yaparsak ve bunlar üzerinde tartışırsak daha verimli sonuçlar çıkabilir ortaya, melodic sayılabilecek grupların geldiği nokta ortada zaten..

Tomb Of Mutilated - Cannibal Corpse
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! 1190220467_tomb-of-the-mutilated

Parçalar :
1. Hammer Smashed Face
2. I Cum Blood
3. Addicted To Vaginal Skin
4. Split Wide Open
5. Necropedophile
6. The Cryptic Stench
7. Entrails Ripped From A Virgin`s Cunt
8. Post Mortal Ejaculation
9. Beyond The Cemetery

Death Metal dünyasında yerini sağlamlaştırmış, kendini bu camiada kemikleştirmiş ve de en çok tanınan gruptur herhalde cannibal corpse..hepimizin arşivinde de elbet bir hammer smashed face bulunur herhalde, efsane parçadır, live versiyonları pek daha verimlidir bana göre.. lirikleri kadar yıkıcı riffleri vardır, gitar ile hammer smashed face çalmaya çalışan normal bir insan evladının 2. dakikadan sonra bileklerine kramplar sokar ama bu adamlar 20 parçalık konserler veriyor, parçalarının da genel rifflerinin bu şekilde olduğunu düşünürsek bu adamların konserden sonra en az 2 hafta kendine gelemediklerini tahmin etsek yanlış olmaz heralde..

Neyse albüme dönersek, Hammer Smashed Face, I Cum Blood, Addicted To Vaginal Skin, Necropedophile, Beyond The Cemetery grup tarihine etki eden büyük hitlerdendir diyebiliriz, mutlak herkes tarafından alınıp dinlenilmesi gereken debut bir albümdür..

Deicide - Legion
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Deicide-legion

Parçalar :
01. Satan Spawn, the Caco Daemon
02. Dead But Dreaming
03. Repent to Die
04. Trifixion
05. Behead The Prophet (No Lord Shall Live)
06. Holy Deception
07. In Hell I Burn
08. Revocate The Agitator

Aslında Deicide'ın ilk iki albümü klasiktir, grup ismiyle aynı adı taşıyan deicide ve 2. albüm legion ikisinide öneririm ama legion benim gözümde her zaman ayrı bir yere sahiptir.. daha oturaklıdır klasik olma şerefine daha naildir, Satan Spawn, the Caco Daemon 'ın karanlık havasıyla başlar albümümüz, parça bir sessizlikle başlar ama thrash/death tarzı gitar riffleriyle bir anda sessizlik yıkılır arkadan gelen vokalde balyoz etkisi yapar, albüme kendinizi kaptırdığınızda parça isimlerine bakmak bile aklınıza gelmez aslında albümün sonu çabuk gelir..

Suffocation - Breeding The Spawn
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! B000000H74.01.LZZZZZZZ

Parçalar :
01. Beginning Of Sorrow
02. Breeding The Spawn
03. Epitaph Of The Credulous
04. Marital Decimation
05. Prelude To Repulsion
06. Anomalistic Offerings
07. Ornaments Of Decrepancy
08. Ignorant Deprivation

Pek sevgili teknik albümlerden biri daha, bu albümü dinleyince aklıma hep obituary gelir nedense, suffocation ile obituary'i birbirine benzetmek biraz acayip ama o da benim huyum neden benzetiyorum anlamıyorum.. içgüdü gibi bişey oluştu zamanla herhalde, bu albümden de tavsiye edebileceğim parçalar Beginning Of Sorrow, Breeding The Spawn, Ornaments Of Decrepancy bunlar mutlak dinlenmesi gereken parçalar tabi yoksa albümün klasikliği üzerinde tartışmak albüme hakarettir..

Atheist - Piece Of Time
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Repka_Atheist_Piece

Parçalar :
1. Piece Of Time
2. Unholy War
3. Room With A View
4. On They Slay
5. Beyond
6. I Deny
7. Why Bother?
8. Life
9. No Truth

Atheist'in ilk ve düşünceyi dumura uğratan albümü, işte bu albümü dinlemeyen pek çok şey kaçırır, dinlendiğinde insanın duygu mekanizmasını etkileyen gitar riffleri, bir o kadar klas vokalleri, lokomotif gibi bir bateri ve teknik ötesi bir bas gitar performansı.. ne kadar övsem azdır bu albümü, atheist dinlemek bir ayrıcalıktır, dinleyenler bilir diyorum ve burada noktalıyorum albüm kritiğini tüm bunlardan sonra da albümü bulmak için bir çaba göstermeyen ahmaktır diyorum..

Dying Fetus - Destroy The Opposition
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! 2179184-674443518

Parçalar :
01. Praise The Lord (Opium Of The Masses)
02. Destroy The Opposition
03. Born In Sodom
04. Epidemic Of Hate
05. Pissing In The Mainstream
06. In Times Of War
07. For Us Or Against Us
08. Justifiable Homicide

Kapağında sam amcayı ve ona doğrulmuş silahlarla dikkatleri üzerine topluyor. İsmi de oldukça politik geliyor kulağa 'Destroy The Opposition'. Bunlardan sonra Dying Fetus sosyalist mi ? sorusu akıllara takılıyor ama bu sorunun cevabını bende bilmiyorum malesef.. Neyse, bu albümü bende tam olarak dinleyemedim ama içerisinde bulunan bazı parçaları dinledim, death metal'a pek çok şey kattıkları kesin. Destroy The Opposition, Pissing In The Mainstream, Justifiable Homicide, In Times Of War dinlediklerim arasında ve oldukça etkileyici parçalar, old school death metal ve brutal death metal çizgisini gayet iyi yansıtıyor.. bu albüm de çoğu death metal dinleyicisinin klasik çizgisinde yer alıyor olmalı..

Bunların yanında üzerinde konuşmak istediğim pek çok albüm var ancak pek fazla vaktim olmadığı için sadece albüm isimlerini vereceğim

Cause of Death - Obituary
Scum - Napalm Death
Domination - Morbid Angel
Butchered At Birth - Cannibal Corpse
None So Vile - Cryptopsy
Black Seeds Of Vengeance - Nile
Necroticism : Descanting The Insalibrious - Carcass
Warmaster - Bolt Thrower
Symbolic - Death
chromeleaf
V.i.P Üye
V.i.P Üye

Erkek
İş/Hobiler : dadsa
NicK : dasdasdsa
<center><B><font color=#fffff>Ta : En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Mtl10

Basarı Puanı:
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Img_left75/100En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty_bar_bleue  (75/100)
Güclülük :
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Img_left85/100En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty_bar_bleue  (85/100)
Seviye:
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Img_left85/100En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty_bar_bleue  (85/100)
MesajKonu: Geri: En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!!   En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Icon_minitimePaz 08 Haz. 2008, 10:40

Atheisy çok manyak
Die madafucka die madafucka Die
chromeleaf
V.i.P Üye
V.i.P Üye

Erkek
İş/Hobiler : dadsa
NicK : dasdasdsa
<center><B><font color=#fffff>Ta : En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Mtl10

Basarı Puanı:
En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Img_left75/100En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Empty_bar_bleue  (75/100)
Güclülük :
Seviye:
MesajKonu: Geri: En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!!   En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Icon_minitimePaz 08 Haz. 2008, 11:04

Cannibal Corpse'ın 15 albümü var elimde :D link verilebilir
DeAtH.pRiNcEs
Banlı Üye
Banlı Üye
DeAtH.pRiNcEs

Kadın
İş/Hobiler : MüZiK dİnLeMeK
NicK : SwEet_BaBy
<center><B><font color=white>Dur : En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Artiz10
KişiseL iLeTi : ___bEyAzIn KaDeRi KiRlEnMeK~~sİyAhIn KaDeRi sUçLaNmAkTıR***

MesajKonu: Geri: En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!!   En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!! Icon_minitimePaz 04 Ocak 2009, 13:19

paylaşım için thanks

En İyİ DeatH MeTaL AlBümLeRi !!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Glam Metal
» Gothic Metal
» Heavy MetaL
» Black MetaL
» Speed Metal