Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaEmo ResimleriLatest imagesAramaGaleriKayıt OlGiriş yap

'Bir Asker Anlatıyor'

4 posters
YazarMesaj
mannaq_cocuqh
V.i.P Üye
V.i.P Üye
mannaq_cocuqh

Erkek
İş/Hobiler : pichliq
NicK : pich
<center><B><font color=white>Dur : 'Bir Asker Anlatıyor' Agliyo10
KişiseL iLeTi : söz bitti artık susma zamanı..

Basarı Puanı:
'Bir Asker Anlatıyor' Img_left75/100'Bir Asker Anlatıyor' Empty_bar_bleue  (75/100)
Güclülük :
'Bir Asker Anlatıyor' Img_left70/100'Bir Asker Anlatıyor' Empty_bar_bleue  (70/100)
Seviye:
'Bir Asker Anlatıyor' Img_left80/100'Bir Asker Anlatıyor' Empty_bar_bleue  (80/100)
'Bir Asker Anlatıyor' Empty
MesajKonu: 'Bir Asker Anlatıyor'   'Bir Asker Anlatıyor' Icon_minitimeSalı 03 Haz. 2008, 17:04

'Bir Asker Anlatıyor'

--------------------------------------------------------------------------------

1974' teki Kıbrıs çıkarmasına katılan bir asker anlatıyor:

'' Çok şiddetli bir taarruz vardı. Mermiler kulağımızımın dibinden geçiyordu. Siperde daha önce hiç görmediğim bir asker yanıma yaklaştı. Belli ki bizim birlikten değildi. Bir zarf çıkardı ve:

'' Memlekete dönünce bu zarfı, üzerindeki adrese bırakır mısın? ''
-''İkimiz de döneriz inşallah'' dedim.

Israrla kendisinin dönemeyeceğini, benim ise memleketime ve aileme kavuşacağımı söylüyordu. Biraz isteksiz de olsa zarfı aldım. Ancak o çatışma sırasında birbirimizi kaybettik. Taarruz bitip memleketime döndüğümden bir iki yıl sonra eski eşyaları karıştırırken o zarfı buldum. Unuttuğum görevi, geç de olsa yerine getirmek için İstanbul' a gittim. Üzerindeki adres, Akasaray' da eski bir eve götürdü beni. Kapıyı yaşlı bir amca açtı.

'' Merhaba amca. Ben Kıbrıs' ta savaşan oğlunuzdan bir mektup getirdim. Belki kendiside gelmiştir. ''
'' Bizim Kıbrıs' ta savaşan oğlumuz yoktu ''

Beni içeri davet ettiler. Eşi, bir fotoğraf albümü ile geldi. Fotğrafları gösterip:

- ''Sana zarfı bu genç mi verdi? ''
- ''Evet. Çok iyi hatırlıyorum. Buydu. '' ve işte o an beni şok eden ve hala aklımı başından alan şu cevabı verdi:
- '' Bu çocuk benim oğlumdu. Fakat onu 15 sene önce Kore harbinde şehit verdik!!...
emo_boy_
V.i.P Üye
V.i.P Üye
emo_boy_

Erkek
İş/Hobiler : P!LoTuM HerGün UçuoRum
NicK : 3mO Jojuq Göqan
<center><B><font color=white>Dur : 'Bir Asker Anlatıyor' Yasasi10

Basarı Puanı:
'Bir Asker Anlatıyor' Img_left90/100'Bir Asker Anlatıyor' Empty_bar_bleue  (90/100)
Güclülük :
'Bir Asker Anlatıyor' Img_left80/100'Bir Asker Anlatıyor' Empty_bar_bleue  (80/100)
Seviye:
'Bir Asker Anlatıyor' Img_left100/100'Bir Asker Anlatıyor' Empty_bar_bleue  (100/100)
MesajKonu: Geri: 'Bir Asker Anlatıyor'   'Bir Asker Anlatıyor' Icon_minitimeÇarş. 04 Haz. 2008, 10:19

evt biliorm bu hiqayeyi paylasm içn saol xD
HLéé!!
O_o Üye O_o

O_o Üye O_o
HLéé!!

Kadın
İş/Hobiler : öqrencii--filmm --müzk hastasıı--tw manyaqı
NicK : TemMbeLl--UyKuUCuu
<center><B><font color=white>Dur : 'Bir Asker Anlatıyor' Saldir10
KişiseL iLeTi : Sahnesİ gerCek Tq oYnN öLMdURr!!
[c=9]kIRıqlarNI alDıRDmM KALBimNn !!![/c]

MesajKonu: Geri: 'Bir Asker Anlatıyor'   'Bir Asker Anlatıyor' Icon_minitimePaz 19 Ekim 2008, 14:56

hmmm...!! acaba zarfn içnde ne yasıoduu??
|Bi_ox|'AnimE
O_o Üye O_o

O_o Üye O_o
|Bi_ox|'AnimE

Kadın
İş/Hobiler : öqRenciİ
NicK : sFenqS - miRa

MesajKonu: Geri: 'Bir Asker Anlatıyor'   'Bir Asker Anlatıyor' Icon_minitimeC.tesi 18 Nis. 2009, 15:26

Tw deqi bi coq oLayıda netten fLn canLAndırıoLar saçmaLq hikaye oLaraq kaLsa daHa ii oLr bence tw de izLemsdm ben bunu

'Bir Asker Anlatıyor'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-